Strona Główna Urzędu Miasta Poręba - zapraszamy serdecznie

Wykluczenie cyfrowe w Gminie Poręba

Karta Dużej Rodziny

Wydarzenia kulturalne w Porębie

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poręba

  • Widok na Miasto Poręba latem
  • Jesienny widok na Miasto Poręba
  • Widok na północną część Miasta Poręba
  • Widok na zbiorniki wodne

e-PUAP

Skrzynki podawcze=>e-PUAPRozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


UWAGA: Aby można było złożyć wniosek do urzędu, konieczne jest założenie indywidualnego konta na platformie ePUAP /konto jest bezpłatne/ oraz posiadanie certyfikatu kwalifikowanego lub bezpiecznego profilu zaufania w celu elektronicznego podpisania przesyłanych dokumentów.

Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji - to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Wykorzystując profil zaufany obywatel może załatwić sprawy administracyjne (np. wnoszenie podań, odwołań, skarg) drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

Aby uzyskać profil zaufany należy:

I sposób - dla wszystkich obywateli:
1. zalogować się na platformie ePUAP (wymagane posiadanie konta na ePUAP),
2. wypełnić wniosek o założenie profilu,
3. udać się do punktu potwierdzającego profil celem potwierdzenia tożsamości.


Profil zaufany można potwierdzić w Urzędzie Skarbowym w Zawierciu ul. Leśna 8 oraz w Zakładzie Ubezpieczeń Zdrowotnych w Zawierciu ul. Blanowska 2

II sposób - dla osób posiadających podpis elektroniczny:
1. zalogować się na platformie ePUAP (wymagane posiadanie konta na ePUAP),
2. wypełnić wniosek o założenie profilu,
3. potwierdzić swoje dane za pomocą podpisu elektronicznego z kwalifikowanym certyfikatem.


1. Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie e-PUAP
2. Załóż konto
3. Zaloguj się

Wszelkie instrukcje dotyczące zakładania konta, wysyłania dokumentów, itp. znajdują się na platformie internetowej MSWiA - ePUAP.

Metody dostarczanie dokumentów elektronicznych do Urzędu:

Przekazanie dokumentu poprzez wypełnienie FORMULARZA i dołączenie do niego ewentualnego podpisanego dokumentu. Dostarczenie dokumentów w godzinach pracy urzędu, tj, w poniedziałek: w godz. 7:30-17.00, wtorek-piątek: w godz. 7.30- 15.30, na następujących nośnikach danych:

- Dyskietka 3,5" 1,44MB,
- pamięć masowa USB 1.1 lub 2.0,
- Płyta CD-RW, DVD-RW, DVD+RW.
Wymienione nośniki muszą mieć możliwość zapisu Urzędowego Poświadczenia Odbioru.Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Urzędu:

1.Dokumenty elektroniczne muszą być podpisane ważnym, kwalifikowanym podpisem cyfrowym lub profilem zaufanym.
2.Akceptowalne formaty załączników to: DOC, RTF, ODT, XLS, ODS, CSV, TXT, GIF, TIF, BMP, JPG, PDF, ZIP
3.Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

Ustawa z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym - art. 58 ust. 2 (Dz. U. z dnia 15 listopada 2001 r. z późn. zm.). ustanawia dzień 1 maja 2008 r. terminem kiedy organy władzy publicznej umożliwią odbiorcom usług certyfikacyjnych wnoszenie podań i wniosków oraz innych czynności w postaci elektronicznej
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 roku w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz.U. 2011 nr 206 poz. 1216) w Urzędzie Miasta Poręba uruchomiona została elektroniczna skrzynka podawcza.

Adres elektronicznej skrzynki podawczej na EPUAP:/4wk4pa24fo/pisma

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2011. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych Urząd Miasta Poręba akceptuje format poczty elektronicznej z załącznikami w formatach wymienionych w ww. Rozporządzeniu. W szczególności przy danych tekstowych przyjmowane będą wszystkie możliwe formaty danych zapisane w oprogramowaniu opendocument (OpenOffice 2.0). Przy danych zawierających informację graficzną przyjmowane będą formaty danych: .jpg, .gif, dla danych skompresowanych: .zip, .rar. Urzędowe poświadczenie odbioru:
Dokument elektroniczny podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub bezpiecznym profilem doręczony do Urzędu Miasta Poręba zostanie poświadczony kwalifikowanym podpisem cyfrowym drogą elektroniczną na adres nadawcy. Poświadczenie zawierać będzie pełną nazwę Urzędu, datę i czas doręczenia dokumentu oraz datę i czas wytworzenia urzędowego poświadczenia odbioru. Urzędowe poświadczenie odbioru będzie realizowane na internetowej platformie e-PUAP, która stanowić będzie bazę formularzy elektronicznych służących do załatwienia określonej sprawy.
W chwili obecnej na stronie Urzędu Miasta Poręba znajduje się Katalog Kart Informacyjnych Usług Załatwianych w Urzędzie zgodnie z którym można dostarczyć do Urzędu wymagane dokumenty z podpisem odręcznym. 1 maja zostanie uruchomiony serwis www platformy e-PUAP z możliwością podpisywania załączników do spraw podpisem elektronicznym i wysłania do urzędu na adres kancelaria@umporeba.pl Ponadto dostępne będą formularze elektroniczne większości spraw załatwianych w urzędzie w ramach Elektronicznej Skrzynki Podawczej platformy e-PUAP. Dane z wypełnionego e-formularza po jego podpisaniu kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostaną przesłane do urzędu na adres poczty elektronicznej. Każdy dokument elektroniczny zostanie opatrzony Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru, które w formie elektronicznej zostanie przekazane do interesanta na jego skrzynkę kontaktową uprzednio założoną na platformie e-PUAP Urzędu Miasta i Gminy. Urzędowe poświadczenie odbioru - na żądanie interesanta - będzie mogło także być zapisane na dyskietce magnetycznej w formacie MS DOS 3,5'', dysku CD-RW lub urządzeniu typu Pendrive. Urzędowe poświadczenie odbioru zostanie zapisane na tym samym nośniku, na którym dostarczono dokument elektroniczny.
Poświadczenie to będzie można uzyskać w godzinach pracy Urzędu w pokoju nr 1 (Urząd Miasta Poręba, ul. Dworcowa 1). W momencie odbioru decyzji przez klienta zostanie wygenerowane Urzędowe Potwierdzenie Nadania. które klient będzie musiał potwierdzić własnym podpisem elektronicznym, po czym zostanie mu udostępniona możliwość pobrania całego pisma.

Wymagania:

  1. Dokumenty elektroniczne doręczane do Urzędu Miasta Poręba muszą być podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub bezpiecznym i darmowym profilem zaufania.
  2. Dokumenty elektroniczne zawierające wirusy lub inne niebezpieczne elementy będą automatycznie odrzucane i nie zostaną wprowadzone do systemu teleinformatycznego Urzędu.
  3. Urzędowe poświadczenie odbioru doręczonych dokumentów elektronicznych będzie wydawane w godzinach funkcjonowania Urzędu, w pokoju nr 1 (Urząd Miasta Poręba, ul. Dworcowa 1).

Dokumenty wypływające do urzędu na konta pocztowe pracowników nie spełniające wymogów Kodeksu Postępowania Administracyjnego nie będą rozpatrywane, gdyż nie zostały wniesione w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem elektronicznym lub bezpiecznym profilem zaufanym poprzez platformę EPUAP lub PEUP http://epuap.gov.pl/wps/portal/ - EPUAP lub http://gmporeba.peup.pl/ - PEUP


Wyszukiwarka

Szukaj według:
Tytułu ogłoszenia
Treści ogłoszenia
Daty ogłoszenia
Autora ogłoszenia

Na skróty
Tablica informacyjna

Kursy walut - 28.01.2022Kursy walunt NBP
USD (Dolar amerykański)4.083
EUR (Euro)4.5713
CHF (Frank szwajcarski)4.4029
CZK (Korona czeska)0.1864

Dzisiaj jest Piątek,28 Stycznia,
do końca roku zostało 338  dni, imieniny:Agnieszki, Kariny, LesławaAktualna pogoda 28.01.2022
Dzisiaj:28-01-2022
Zachmurzenie
Temp. dzień 14 °C
Temp. noc 7 °C
Ciśnienie 1028.0 hPa
Wiatr:   km/h
Deszcz: brak
Śnieg: brak
Słońce:
Wschód:07:25
Zachód:16:26
Dzień trwa: 9:1
Słońce w znaku
Księżyc:Wschód Księżca w Porębie
Wschód:
Zachód:
Aktualna faza:Ubywający Sierp
Pora roku:Zima


Kalkulator
0
1 2 3 /
4 5 6 *
7 8 9 -
0 +/- . +
X^2 X^3 % sqrt
C
)
(
1/X
=