Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


24-09-2012 18:41

Europejski Dzień bez Samochodu

Po raz jedenasty w Polsce obchodziliśmy Europejski Dzień bez Samochodu. W większości polskich miast, zorganizowane zostały w tym dniu lokalne kampanie na rzecz promocji komunikacji przyjaznej ludziom i środowisku. Celem kampanii było kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście. Nie od dziś wiadomo,

że jazda na rowerze ma zbawienny wpływ dla naszego organizmu. Polepsza się kondycja, spalamy zbędną tkankę tłuszczową, poprawia się krążenie krwi w organizmie, normalizuje się ciśnienie tętnicze. Również członkowie Klubu Turystyki Kolarskiej przy kole PTTK nr 7 w Porębie, jak co roku, uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu. W tym roku, dzięki mieszkańcowi Poręby, Arturowi Machurze, w obchodach uczestniczyła ośmioosobowa grupa rowerzystów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Studenci, zorganizowali wycieczkę rowerową po terenie Poręby. Warto dodać, że członkowie Klubu Rowerowego z Nysy „Koło na rowerze”, w tym roku, w 25 dni przejechali 3700 km i odwiedzili 11 państw europejskich oraz zachodnie wybrzeże Morza Czarnego.

 

 

Z uczestnikami imprezy spotkał się Burmistrz Marek Śliwa, który przekazał gościom pamiątkowe gadżety. Uczestnicy Europejskiego Dnia bez Samochodu pokazali, że można poruszać się po mieście rowerem - w sposób bezpieczny, zdrowy i przyjemny.

Włodzimierz Pucek

Wyświetlono: 1461 razy
Urząd Miasta Poręba - [1870]