Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


27-02-2013 13:49

Ferie z MOK i MBP w Porębie nie były nudne!

Zakończyły się ferie zimowe w województwie śląskim. W Porębie dzieci pozostające w domu miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Każdy dzień wypełniony był programem, w którym nie zabrakło zajęć artystycznych, edukacyjnych, sportowych a także konkursów z nagrodami. W pierwszym tygodniu ferii odbyły się trzydniowe warsztaty taneczne „Dancehall” prowadzone przez Joannę Chlebowską, emisje bajek animowanych dla dzieci, zawody na strzelnicy oraz warsztaty plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się bajka interaktywna „Kot w butach”. Konkurs rysunkowy z nagrodami skupił dużą liczbę uczestników a komisja Jury najwyżej oceniła pracę Natalii Sałacińskiej. W sobotę w sali konferencyjnej MOK w Porębie odbył się koncert walentynkowy, w którym wystąpili artyści z Poręby.

W drugim tygodniu ferii odbyły się warsztaty plastyczne „Proste pomysły na fajne rzeczy”, zawody na strzelnicy oraz emisje bajek animowanych. Nie zabrakło bajki interaktywnej w wykonaniu aktorów z teatru „Maska”. Z racji roku Juliana Tuwima, w czytelni MBP odbył się konkurs recytatorski z wierszami tegoż poety,w którym I miejsce zajął Mateusz Wójcik. Nie zabrakło emocji sportowych – w turnieju tenisa stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Poręba najlepszym graczem okazał się Adrian Dworak. Przez dwa tygodnie z inicjatywy Klubu Strzeleckiego „Baskila” odbywały się zawody strzeleckie. W kategorii klas I-III zwycięzcą okazał się Łukasz Grabiś, najlepszym strzelcem w kategorii klas I-IV został Łukasz Duda a w kategorii gimnazjum wygrała Adrianna Pucek.

Również w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Niwkach dzieci mogły pożytecznie spędzić czas. Każdego dnia odbywały się gry i zabawy, można było korzystać z kafejki internetowej. W konkursie rysunkowym najciekawszą pracę wykonała Maja Majewska. Nie zabrakło również zajęć artystycznych. Każdego dnia odbywały się warsztaty muzyczno-wokalne. Dodatkowo młodzież mogła korzystać z siłowni.

Organizatorzy dziękują osobom, które wsparły finansowo organizację ferii zimowych: Gabrielowi Zielińskiemu, Zofii Gocyle oraz anonimowemu sponsorowi.

Karol Hadryh

Wyświetlono: 915 razy
Urząd Miasta Poręba - [1870]