Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł

02-03-2013 22:05

Piłkarski Turniej Strażaków

2 marca w hali widowiskowo – sportowej MZS w Porębie odbyły się finały III Powiatowego Turnieju OSP w Piłce Nożnej Halowej. W meczach uczestniczyło 10 drużyn, które podzielono ma 2 grupy. I grupa: Włodowice, Pomrożyce, Koryczany, Gulzów, Siewierz. II grupa: Poręba, Pilica, Zawiercie, Myszków, Ciągowice. Celem turnieju było propagowanie aktywności sportowej wśród strażaków oraz wyłonienie mistrzowskiej drużyny OSP w powiecie zawierciańskim w halowej piłce nożnej.
(po tym meczu drużyna z OSP Ciągowice wycofała się
z rozgrywek i pozostałe mecze zostały zweryfikowane jako walkower 5:0)
5 miejsce – Ciągowice – 0 pkt

W meczu o III miejsce Pomrożyce pokonały Zawiercie 4:1. W finale spotkały się drużyny, które w meczach grupowych nie doznały porażki. W I połowie (0:0) to przewaga drużyny Poręby, która cztery razy w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafiła umieścić piłki w bramce drużyny z Włodowic. Przysłowie mówi że nie wykorzystane sytuacje się mszczą i już 2 minuty po przerwie Włodowice prowadziły 1:0, a po 5 minutach już było 3:0. Drużyna z Poręby stawia vabank i wycofuje bramkarza ale kontry dają drużynie z Włodowic jeszcze 2 bramki i jest już 5:0. W końcu Porębianie zdobywają bramkę i gdy się wydawało że zdobędą następną w ostatnich sekundach Włodowice strzelają do pustej bramki szóstego gola. Finał: Włodowice – Poręba 6:1 (0:0)

Na zakończenie Burmistrz Poręby Marek Śliwa, przedstawiciel ŚlGW IPA, jednocześnie radny miasta Poręba Grzegorz Mucha i komendant miejski ZOSP w Porębie Zbigniew August wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale i puchary. Wyróżniono też pamiątkowymi statuetkami najlepszego piłkarza turnieju Mateusza Fiuto z OSP Włodowice oraz najlepszego bramkarza Marcina Rubina z OSP Poręba (obronił w meczu z Włodowicami rzut karny). Sponsorami Turnieju było Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miasta Poręba i ŚlGW IPA.

Warning: getimagesize(images/turniejosp032013_1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /poreba/web/www/php/polacz_baza.php on line 3155