Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


07-05-2013 12:44

Siatkarze Poręby zagrają o III ligę

Miejski Klub Sportowy w Porębie zgłaszając sekcję siatkówki do rozgrywek IV ligowych założył sobie ambitny plan zagrania w turnieju finałowym o III ligę. Można powiedzieć, że plan został zrealizowany w 100%. Po dłuższej nieobecności MKS Poręba postawił ponownie na siatkówkę i przypomniał wszystkim kibicom, że siatkówka w Porębie jest bardzo popularna. Trudno powiedzieć czy obecna drużyna nawiąże do wcześniejszych sukcesów w III i II lidze, ale pierwszy krok został już zrobiony. Obecna drużyna została oparta na wychowankach, byłych zawodnikach klubu MKS Poręba i doświadczonych zawodnikach występujących w poprzednim sezonie w Aluron Warta Zawiercie. To połączenie rutyny z młodością dało bardzo ciekawy rezultat w postaci dobrego i solidnego zespołu.

W bieżącym sezonie do rywalizacji w IV lidze zgłosiło się 11 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Poręba rywalizowała w grupie z MKS Banimexem II Będzin, MUKS Michałkowice II, MCKiS Gregor Jaworzno, UKS Lider Szczekociny. Zespoły te są dobrze znane kibicom siatkówki z ubiegłego sezonu. Poziom tych meczy był zróżnicowany, ale wielokrotnie zawodnicy z Poręby musieli zagrać na wysokim pułapie swoich umiejętności, aby osiągnąć status wicelidera i zagrać w turnieju finałowym w Mikołowie. Oto wyniki I i II rundy: MKS – MKS BANIMEX II Będzin 0:3, 2:3 MKS – MUKS Michałowice 3:0, 3:1 MKS – MCKiS GREGOR Jaworzno 3:0, 3:0 MKS – UKS LIDER Szczekociny 3:1, 3:2. W końcowej tabeli MKS Poręba uplasował się na II miejscu z 18 pkt. i z 3 punktową stratą do lidera z Będzina. Po zajęciu II miejsca zespół z Poręby będzie uczestniczył w turnieju w Mikołowie o awans do III ligi. Zawody odbędą się w dniach 9-11 maja. Obecny skład zespołu: rozgrywający – Wojciech Hadrych , Krzysztof Orszański, przyjmujący – Paweł Chudzicki, Piotr Mazur, Paweł Otręba, Tomasz Gorgoń, Sebastian Tchórz, Patryk Majka, atakujący - Marcin Laber, Dawid Protasiewicz, Bartłomiej Grzesik, środkowi – Robert Kleszcz, Michał Faryna, Łukasz Swoboda, Mateusz Sadowski, libero – Grzegorz Maciąg, Remigiusz Flak. Trener Arkadiusz Pompka.

Przeciwnikami MKS Poręba będą mistrz gr. I MKS Banimex II Będzin i mistrz grupy II KS Hajduk Milówka, oraz gospodarz UKS trójka Mikołów. Będzie to z pewnością bardzo wyrównany turniej ze względu na zbliżony poziom wszystkich drużyn. O szanse zespołu zapytaliśmy trenera Arkadiusz Pompkę: - Zespół w chwili obecnej przygotowuje się bardzo solidnie do tych ważnych zawodów. Z przebiegu całego okresu przygotowawczego jak i sezonu jestem bardzo zadowolony, może z wyjątkiem przegranego pierwszego meczu z Będzinem. Ale frycowe zapłacić musi każdy, paradoksalnie ta porażka wzmocniła bardzo zespół i od drugiego meczu graliśmy bardzo konsekwentnie i nastawieni byliśmy na dobry wynik. Ciszy mnie w szczególności fakt, że w naszym zespole nie gra jeden lider, ale tworzą go zawodnicy ambitni i co najważniejsze grający do samego końca każdego seta i meczu. Oczywiście jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że gry grupowe to zupełnie coś innego niż gra w finale. W tych trzech meczach, jakie nas czekają musimy zagrać na maximum swoich umiejętności, zagrać siatkówkę w szczególności efektywną nastawioną na zdobycie punktu z każdej piłki. W zespole jest kilku zawodników, którzy mieli już okazję grać nie tylko o III ligę, ale również o II i właśnie w nich pokładam duży kredyt zaufania i wspierania młodszych kolegów. No, cóż siatkówka to gra zespołowa i dlatego oprócz dobrego przygotowania ważna jest też dyspozycja dnia jak i zgrany kolektyw. Udało się nam osiągnąć już bardzo wiele, ale do końcowego sukcesu potrzebne są jeszcze trzy dobre mecze. Jestem przekonany, że w tych staraniach chłopcy zagrają na 100% swoich umiejętności. Podczas turnieju bezpośredni awans uzyska I drużyna. Drużyna z miejsca II zagra mecz barażowy z ostatnią drużyną III ligi. Drużyna z Poręby, której patronuje Burmistrz Miasta Poręby Marek Śliwa, Prezes Klubu Mariusz Sobczyk oraz kibice wierzą bardzo w sukces swojej drużyny. Dołączmy się również do tych życzeń!

Włodzimierz Pucek

Wyświetlono: 1564 razy
Urząd Miasta Poręba - [1870]