Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


01-06-2013 21:17

Zdolni recytatorzy

W dniu 27.02.2013r. o godz. 9.00 w Zawierciu odbyło się XXV Regionalne Spotkanie Młodych Recytatorów. Motto tegorocznego Konkursu brzmiało „Wrażliwość na Słowa”.

Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzowanie amatorskiego ruchu recytatorskiego wśród dzieci i młodzieży, wzbudzanie zainteresowania literaturą piękną, a także umożliwienie młodym wykonawcom doskonalenia sztuki żywego słowa. W kategorii klas gimnazjalnych wzięło udział 25 recytatorów z powiatu zawierciańskiego.

Młodzież naszego gimnazjum reprezentowały trzy uczennice:

Patrycja Kurek z kl. IIIa, która zaprezentowała wiersz H. Poświatowskiej „Ja jeszcze ciągle czekam”
oraz fragment prozy D. Terakowskiej „Córka Czarownic”,
Aleksandra Fiutak: Z. Herbert „ Nike, która się waha”, C. Lackberg Kaznodzieja”,
Marcelina Pawlik: D. Wawiłow „Wędrówka”, C. Lackberg Kaznodzieja”.
Marcelina Pawlik otrzymała w konkursie wyróżnienie.
Uczennice do konkursu przygotowała polonistka Aleksandra Szewczyk-Derej.
KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM ORGANIZOWANY PRZEZ
MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W MYSŁOWICACH

W Konkursie Recytatorskim, który odbył się 21.05.2013r. w Mysłowicach uczestniczyły dwie nasze uczennice: Patrycja Kurek i Marcelina Pawlik. Udział uczennic został uwieńczony sukcesem. Patrycja Kurek uczennica kl. III została laureatką tego konkursu, zajmując pierwsze miejsce, na uwagę zasługuje również Marcelina Pawlik z klasy I, która otrzymała wyróżnienie. Jest to kolejne świetne zwycięstwo naszych uczennic na niwie recytacji poezji i prozy. Warto wspomnieć, że nasze uczennice znalazły się w gronie laureatów już po raz czwarty z rzędu. Przez trzy ubiegłe lata dla naszej szkoły laury zwycięstwa zdobywała Katarzyna Kubicz, bardzo utalentowana recytatorka, w tym roku pałeczkę przejęła Patrycja.

Uczennice do Konkursów Recytatorskich od lat przygotowuje nauczycielka języka polskiego mgr Aleksandra Szewczyk-Derej

W regionalnym konkursie recytatorskim, który 21 maja odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Mysłowicach, udział wzięło prawie 50 reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów z Mysłowic, Kroczyc, Poręby, Jaworzna, Sosnowca, Czeladzi oraz Zawiercia. - Poziom recytacji był bardzo wyrównany i czasem trudno było jednogłośnie wyłonić zwycięzców – twierdzą jurorzy. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Bednarz, reprezentantka SP w Kroczycach. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli uczniowie SP11 – Wiktoria Ficek oraz Rafał Hauk.

Bezapelacyjną laureatką wśród gimnazjalistów została Patrycja Kurek z Miejskiego Zespołu Szkół w Porębie. Drugie miejsce należało do reprezentantki Gimnazjum w Kroczycach – Mileny Kapral. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Dominika Stencel z G4 w Mysłowicach. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 12 czerwca o godzinie 11 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.


Wyświetlono: 2183 razy