Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


24-04-2014 17:58

V Wieczór Muzyczny

Jak co roku, w ferworze przedświątecznych przygotowań, trudno znaleźć czas dla siebie i pozwolić sobie na chwilę odpoczynku. Tym, którzy tę chwilę dla siebie jednak znaleźli, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna zaproponowały miły wieczór z muzyką w wykonaniu utalentowanych dzieci i młodzieży z Poręby. W przedświąteczny poniedziałek, 14 kwietnia, odbył się bowiem V Wieczór Muzyczny.

Młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności, nabyte podczas zajęć w MOK pod kierunkiem instruktorki muzycznej Katarzyny Żołnowskiej-Burdy, która również towarzyszyła im podczas występów. Uczestnicy występu grali na instrumentach klawiszowych i na gitarach, w różnych konfiguracjach. Solowo na klawiszach zagrali: Basia Wcisło (prezentująca "Piosenkę o wesołym kotku"), Daniel Radwan ("Piosenka o konikach polnych"), Łukasz Grabiś ("Dzięcioł i sarna", "Piosenka francuska"), Piotr Suszek ("Walczyk tyrolski" poprzedzony ćwiczeniem), Alicja Pucek ("The Enterteiner" Scotta Joplina ), Dagmara Grzanka ("Szła dzieweczka") i Krzysztof Zawalski (zaprezentował amerykańską melodię pt. "Łabędzia rzeka"). Utwory gitarowe solo zaprezentowali: Oskar Radwan ("Preludium"), Michał Góralczyk (melodia z filmu "Desperado"), Agnieszka Rok ("Wesoły walczyk"), Blanka Śpiołek ("Walc" Ferdynando Carulliego), Alicja Pucek ("Plegaria" Guillermo Gomeza), Wojtek Kubicz ("Andantino" Ferdynando Carulliego) i Kacper Musiałek ("Pojedziemy na łów").

Wystąpiły także duety: Kacper Musiałek razem z Katarzyną Żołnowską-Burdą zaprezentowali krótki utwór na gitary, Agnieszka Rok i Oskar Radwan zagrali na gitarach "Piosenkę francuską", Krzysztof i Natalia Zawalscy w duecie na gitarę i klawisze zagrali melodię "Jaś i Małgosia" zaś Iga Zaporowska i Wojtek Kubicz, w duecie na dwie gitary, zagrali "Walc" Franciszka Schuberta. Zagrało również trio gitarowe w składzie: Agnieszka Rok, Alicja Pucek i Blanka Śpiołek, które zaprezentowało utwór "Rondino" Janusza Paterka. Zgromadzona publiczność, która z zainteresowaniem słuchała koncertu, nagrodziła młodych muzyków gromkimi brawami.


Wyświetlono: 1171 razy
Data ostatniej modyfikacji:28-04-2014 12:56 Urząd Miasta Poręba - [1870]