Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


27-06-2014 18:02

I Otwarte Mistrzostwa Poręby w Szachach

W sobotę 21 czerwca po raz pierwszy odbyły się oficjalne mistrzostwa miasta Poręby w szachach. Podstawowym celem turnieju była popularyzacja królewskiej gry wśród mieszkańców Poręby, jak i okolic. Chcieliśmy dać szanse (szczególnie młodzieży) wzięcia udziału w prawdziwym turnieju szachowym i własnej oceny wielu mitów krążących wokół szachów. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty, a największym sukcesem było pojawienie kilku nowych zawodników. Pomimo, że nagrodami były wyłącznie dyplomy, emocji nie brakowało i niektóre partie toczyły się do ostatnich sekund dozwolonego czasu do namysłu na szachowym zegarze.

W turnieju wzięło udział 16 zawodników, w tym spora reprezentacja Zawiercia, ale również z Radzionkowa czy Sosnowca. W kategorii do lat 14 wygrał zdecydowanie Igor Solny z Zawiercia, przed Karolem Sową i Kingą Szczygieł.

W kategorii Open bardzo dobrze wypadł szef naszego koła szachowego Kamil Machura: z wynikiem 5 wygranych i 2 remisów zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Tomasz Ptaszyński z Sosnowca przed Robertem Sową z Poręby.

Wszyscy zawodnicy otrzymali za udział w turnieju pamiątkowe dyplomy z rąk dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie Pana Michała Neszczyńskiego, który wyraził chęć dalszego wspierania naszych wysiłków w celu popularyzacji królewskiej gry i organizacji następnych turniejów.

 

Poniżej wyniki turnieju:
I Otwarte Mistrzostwa Poręby
Poręba koło Zawiercia 2014-06-21/2014-06-21
Tempo gry: P 15
Arbiter: FA Tomasz Ptaszyński
Wyniki - runda 7
M-ceKategoriaNazwiskoImięMiasto
1IIIMachuraKamilPoręba
2IIPtaszyńskiTomaszSosnowiec
3IIISowaRobertPoręba
4IIISolnyIgorZawiercie
5IIIKruszyńskiŁukaszSosnowiec
6VMachuraJarosławPoręba
7IIIHajdaWojciechRadzionków
8IVMarciszKarolPoręba
9 DudaMarcinPoręba
10 KulisMichałZawiercie
11VSowaKarolPoręba
12VSzczygiełKingaPoręba
13 WindysMarcelZawiercie
14 KotMaciejZawiercie
15 MarciszHenrykPoręba
16 DomagałaMichałPoręba

Wyświetlono: 1795 razy
Data ostatniej modyfikacji:27-06-2014 19:43 Urząd Miasta Poręba - [1870]