Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


13-10-2014 12:43

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert Agnieszki Chrzanowskiej, który odbędzie się 25 października 2014 roku w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Agnieszka Chrzanowska to niezwykle utalentowana aktorka i piosenkarka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz krakowskiej Szkoły Aktorskiej SPOT. W latach 1996-2003 związana była z krakowską "Piwnicą pod Baranami", później z klubem „Alchemia” na krakowskim Kazimierzu, a następnie przez dwa lata prowadziła założony wraz z Michałem Zabłockim Teatr Piosenki w Centrum w Krzysztoforach.

Jest artystką wszechstronną: wykonuje poezję śpiewaną oraz piosenkę aktorską oraz tworzy własne kompozycje muzyczne i poetyckie. Ma także w swoim dorobku ponad sto kilkadziesiąt kompozycji do wierszy i tekstów wybitnych współczesnych polskich poetów: między innymi Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Tomasza Adamskiego, Józefy Latos, Krzysztofa Sikory, Witolda Jędrzejczaka, Kamila Śmiałkowskiego. Skomponowała muzykę do wierszy Czesława Miłosza („Przypowieść o maku”), Bolesława Leśmiana („Śmierć wtórna”) oraz Georga Trakla („Wieczór zimowy”). Ponadto ma na koncie spektakle muzyczne, które współtworzyła: "Mężczyzna prawie idealny" (w reżyserii Artura Gotza) i "Warjutkowie" (w reżyserii Pawła Szarka).

Była nominowana do nagrody Fryderyka za album „Cały świat płonie” i płytę „Tylko dla kobiet”. Dotychczas wydała sześć solowych albumów. Jest laureatką trzech prestiżowych nagród XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwory „Camille Claudel” i „Pustka w środku” oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu za utwory „Ulica Rajska” i „Po drugiej stronie tęczy”; otrzymała także trzecią nagrodę na Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie za utwory „Dług” i „Zakochały się chłopaki”. Została ponadto nagrodzona Wawrzynem Olimpijskim przez Polski Komitet Olimpijski w dziedzinie sztuki za album "Ogień Olimpijski", gdzie znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. W 2013 r. została uhonorowana została odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Wyświetlono: 855 razy
Data ostatniej modyfikacji:13-10-2014 14:41 Urząd Miasta Poręba - [1870]