Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


30-10-2014 22:10

„Muzyczna pamiątka dedykowana Porębie i jej mieszkańcom" (obecnym, byłym i przyszłym)

Piętnastu porębskich wykonawców połączyło swoje artystyczne umiejętności, aby w ciekawy i nowatorski sposób zaprezentować swoje rodzinne miasto - Poręba. Tekst autorstwa Ewy Olszańskiej - Rok jest opisem Poręby począwszy od Legendy o Czarnym Jeziorze aż do czasów obecnych.

Tu się urodziliśmy, tu żyjemy, tu się spotykamy, tu znajdują się miejsca, do których z przyjemnością wracamy. Tutaj mamy rodziny, wspaniałych znajomych, przyjaciół, tutaj wracają wspomnienia z dzieciństwa czy szkolnych lat. Staraliśmy się pokazać to, co najlepsze w Porębie – nie mogło zabraknąć m.in.: widoku wieży wyciągowej (jedynego takiego zabytku w woj. Śląskim), porębskich prażonek (Poręba posiada dwa największe kociołki na świecie wpisane do księgi rekordów Guinnessa), które co rok są promowane podczas Światowego Festiwalu Prażonek czy mało jeszcze znanych porębskich stalagmitów, stalaktytów znajdujących się w podziemiach wieży wyciągowej. Zostawiamy dla naszego miasta i mieszkańców Poręby pamiątkę, do której mamy nadzieję chętnie będą wracać - mówią pomysłodawcy projektu.

Grupa nieformalna w składzie: Sylwia Góra, Karol Hadrych i Kacper Maj napisała projekt do Funduszu Inicjatyw Lokalnych i pozyskała środki na to zadanie w kwocie 4.000 zł.

Była to ciężka, ale bardzo przyjemna praca. Nagranie piętnastu wykonawców to duże wyzwanie organizacyjne dla realizatorów, jednak wszystko udało się przeprowadzić zgodnie z planem projektu. Oczywiście każdy ma swoje ulubione gatunki muzyczne jednak mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadnie mieszkańcom do gustu. Nie jest to produkcja, która ma wejść na szczyty list przebojów, ale pragniemy, aby oglądając teledysk widz miał przekonanie, że w Porębie jest wiele atrakcyjnych miejsc jak również wiele ciekawych i uzdolnionych osobowości, które wnoszą wiele dobrego do swojej społeczności lokalnej - dodają pomysłodawcy projektu.

W nagraniu udział wzięli: Dorota Kurzelewska, Martyna Parzniewska, Ewa Olszańska-Rok, Amelia Skop, Natalia Kuban, Sylwia Wiśnia Góra, Joanna Mazur, Katarzyna Mazur, Kasia Kubicz, Marta Drabek, Anna Dudzińśka, Monika Dworak, Sławomir Skulimowski, Kacper Maj, Karol Hadrych.

Pomysłodawcy projektu kierują podziękowania dla Klubu Pasjonatów Historii Lokalnej za wsparcie merytoryczne, dla Mariusza Roka za dodatkowe wsparcie finansowe oraz dla Michała Neszczyńskiego dyrektora MOK-MBP za bezpłatne udostępnienie sali widowiskowej na potrzeby nagrania wideoklipu.

Projekt dofinansowany ze środków Programu: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

tekst: Ewa Olszańska - Rok
muz. i opracowanie wokalne: Karol Hadrych
aranżacja: Robert Balcerzak
miks i mastering: Maciej Stach MAQ Studio
video/foto: ROI Studio

Wyświetlono: 1312 razy
Karol Hadrych - [4]