Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


10-12-2014 12:44

Międzynarodowe Sukcesy Porębianki Joanny Sokołowskiej.

Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Swoją przygodę rozpoczęła w Miejskim Ośrodku Kultury nauką gry na keyboardzie pod kierunkiem Dariusza Kurzaka, a następnie na fortepianie pod kierunkiem Romana Grabowskiego i Marka Woźniaka. W wieku 13 lat za namową Romana Grabowskiego zdawała do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Częstochowie, gdzie została przyjęta do drugiej klasy w klasie fletu poprzecznego. Po roku przeniosła się do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Dąbrowie Górniczej. Po ukończeniu szkoły I stopnia, zdawała do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie została przyjęta od razu do czwartej klasy (odpowiednik pierwszej liceum).

Joanna Sokołowska od zawsze interesowała się muzyką kameralną, chętnie grała w duetach z gitarą, fortepianem, fletem, harfą. Już w pierwszym roku nauki w Katowicach, w kwietniu 2013 zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą. Do jej dalszych osiągnięć należy uzyskanie w styczniu 2014 wyróżnienia na ogólnopolskich przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Bydgoszczy, następnie w kwietniu 2014 wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu- Zdroju, a w czerwcu zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Sieradzu.

W obecnym roku szkolnym Porębianka wzięła udział już w dwóch konkursach międzynarodowych. Od 13 do 15 listopada trwał dwuetapowy Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w Jastrzębiu- Zdroju, gdzie spośród 109 uczestników Joanna zajęła trzecie miejsce. 27 listopada natomiast rozpoczął się Międzynarodowy Konkurs na Flet Solo "Il Flauto Ricercato" na którym zdobyła pierwsze miejsce.

Obecnie Joanna przygotowuje się do matury, planuje zdawać do Akademii Muzycznej w Katowicach, a w przyszłości marzy, aby dołączyć do grona muzyków Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia W Katowicach.


Wyświetlono: 910 razy
Urząd Miasta Poręba - [1870]