Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


15-06-2015 13:15

Ogólnopolski sukces porębskiego zespołu SWEET VOICES

W dniach 5-7 czerwca w Poraju odbywał się VI Ogólnopolski Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego. W eliminacjach wzięło blisko 50 podmiotów wykonawczych. Porębę reprezentował zespół "SWEET VOICES", który pod opieką Karola Hadrycha rozwija swoje wokalne umiejętności w miejscowym MOK-u.

Grupa wykonała utwory: "Bella Donna" i "Siedem czerwonych róż". Komisja Jury składająca się z profesjonalnych muzyków i dziennikarzy muzycznych przyznała porębskiemu zespołowi I miejsce w kategorii 7 - 12 lat.

Warto wspomnieć, że w starszej kategorii wiekowej II miejsce otrzymała porębianka Julianna Frącisz, która w chwili obecnej swój talent szlifuje pod okiem Leopolda Stawarza. Wykonawcy otrzymali dyplom, nagrody rzeczowe i finansowe.

Janusz Gniatkowski - W dzieciństwie należał do chóru kościelnego. Jego talentem zainteresował się Waldemar Kazanecki. Koncertował w Polsce, ZSRR, NRD, Czechosłowacji, Mongolii, RFN, Francji i Austrii. Potem często wyjeżdżał do USA, Kanady, Australii. W 2004 w Filharmonii Częstochowskiej Gniatkowski świętował 50-lecie działalności artystycznej. W 1999 za wybitne zasługi w pracy artystycznej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.Piosenkarz zmarł 24 lipca 2011 w swoim domu w Poraju w wieku 83 lat.

Od kilku lat w Poraju organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego przez Stowarzyszenie "Apasjonata", Gminę Poraj i Gminny Ośrodek Kultury im. Gniatkowskiego w Poraju.


Wyświetlono: 1271 razy
Data ostatniej modyfikacji:15-06-2015 15:31 Karol Hadrych - [4]