Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


28-07-2015 12:42

Zwiedzali Jurę

23 lipca z inicjatywy zespołu do „Akcji Lato 2015” odbyła się wycieczka dla dzieci i młodzieży do Smolenia i Kiełkowic. Organizatorem wycieczki był Urząd Miasta Poręba, a partnerem MOK i Koło PTTK w Porębie.

Wycieczkę rozpoczęto w Ośrodku Edukacyjno – Naukowym w Smoleniu w ramach zajęć „Wakacje z przyrodą”. W programie było zwiedzanie ekspozycji historyczno – przyrodniczej, piesza wycieczka ścieżką edukacyjną po „Dolinie Wodącej” jednym z bardziej malowniczych terenów Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”, w którym znajdują się Skały Zegarowe i Jaskinia Biśnik. Było też ognisko z pieczeniem kiełbasek, quiz edukacyjny oraz mini zajęcia plastyczne.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Zagrody Edukacyjnej w Kiełkowicach, w której uczestnicy wycieczki obejrzeli hodowlę strusi afrykańskich i australijskich oraz mieli zapewniony poczęstunek.

W związku z tym, iż koło PTTK w Porębie bierze udział w akcji „Razem na szlaku 2015”, każdy uczestnik wycieczki został obdarowany folderami, mapami oraz odblaskowymi brelokami.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce sponsorów wyjazdu, Ryszarda Spyry Burmistrza Miasta Poręba, radnych Rady Miasta Poręba oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Dziękujemy również panu Włodzimierzowi Pucek za zaangażowanie w organizację wycieczki. 

 
 
 
 

Wyświetlono: 2695 razy
Data ostatniej modyfikacji:28-07-2015 15:01 Włodzimierz Pucek - [59]