Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


17-08-2015 12:03

Po Marzenia na Hel!!!

Szanowni Państwo 

W dniu 23.08.2015 roku w czasie trwania akcji Po Marzenia na Hel Podchorążowie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na trasie przejazdu z Oświęcimia do Częstochowy przejadą i zatrzymają się w Niwkach pod remizą OSP. Podczas ich postoju będzie można wesprzeć akcję, nabywając jednocześnie atrakcyjne przedmioty, i pomóc w realizacji marzeń Klaudii  Kwiecińskiej chorej na retinopatię wcześniaczą.

„Dlaczego chcemy pomóc Klaudii? Bo pomagamy od lat ludziom, wyciągamy ich z domów pełnych dymu, wyciągamy z samochodów, w których byli zakleszczeni, czasem ściągamy koty z drzew, tylko dlatego, że to może być Twój ulubiony kot. By mogła żyć tak jak każdy z nas, by mogła zobaczyć to co my. By w przyszłości mogła wsiąść na rower i razem z nami jechać przed siebie, nie myśląc o zatrzymaniu się ani przez chwilę. Teraz jedziemy pomóc Klaudii. Ona od samego początku nie może widzieć. Wyobraź sobie, że Klaudia nigdy nie widziała twarzy swojej własnej matki. Nie może chodzić na podwórko i bawić się być może z Twoim dzieckiem. Podziwiać naszej pięknej ojczyzny.  Przypomnij sobie ile pięknych wspomnień masz z miejsc, które widziałeś. Wyobraź sobie, że Klaudia jeszcze tego nie doświadczyła. My w życiu spełniliśmy już jedno marzenie. Zostaliśmy strażakami.  Teraz chcemy spełnić marzenie Klaudii.  Tej dziewczynce brakuje tak niewiele by odrodzić się na nowo i żyć jak każdy z nas.  Ty nie musisz być strażakiem ani super bohaterem, wystarczy, że wpłacisz złotówkę”.

Podchorążowie zapraszają również do przyłączenia się i przejechania rowerem wybranego odcinka trasy, tego dnia trasa kończy się w Częstochowie w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej.

Akcję wspiera wiele znanych osobistości m. in. Komendant Główny PSP generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Atrur Barciś i Wiktor Zborowski, Aktorzy teatru 6 piętro, Grzegorz Miśtal, Ania Wyszkoni, Dariusz Michalczewski, Artur Śiódmiak, Tomasz Gollob.

 

Widzimy się pod remizą OSP Niwki ->  23.08.2015
 

 

 

Wyświetlono: 596 razy
Data ostatniej modyfikacji:17-08-2015 12:06 OSP Niwki - [3]