Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


11-01-2011 13:46

Spotkanie w ramach mikrograntu „Podaj dalej”

Spotkanie w ram. mikrograntu "Podaj dalej"
Miejska Biblioteka Publiczna w Porębie, jako biblioteka wiodąca w ramach Programu Rozwoju Bibliotek zorganizowała 9 grudnia 2010r. pierwsze spotkanie z bibliotekami partnerskimi, ze środków finansowych pozyskanych z mikrograntu „Podaj dalej". Uczestników spotkania podjęto w gościnnej małej Sali Konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury.W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Miasta Poręba Marek Śliwa, przyjaciele biblioteki pani Martyna Sularz, pan Zdzisław Kluźniak, przedstawiciele bibliotek partnerskich: pani Joanna Bożek – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach wraz z pracownikami, pani Joanna Bacia – Koordynator ds. bibliotek z Biblioteki Publicznej w Bobrownikach oraz pracownicy naszej biblioteki.
Spotkanie w ram. mikrograntu

Po oficjalnym powitaniu uczestników spotkania przez Dyrektora Michała Neszczyńskiego, głos zabrał Burmistrz Miasta Poręba Marek Śliwa. Gospodarz Miasta wyraził po raz kolejny zadowolenie z faktu przystąpienia MBP w Porębie do Programu Rozwoju Bibliotek oraz zapewnił o swoim wsparciu w podejmowanych przez tą ważną miejską instytucję, działaniach. Następnie uczestnicy obejrzeli prezentację przygotowaną przez pana Zdzisława Kluźniaka, o dziejach Poręby, kulturze na przestrzeni lat, zwyczajach, której jak zwykle towarzyszyły opowiedziane w ciekawy zajmujący sposób historie. Zakończenie części dotyczącej dawnych lat nastąpiło w Izbie Tradycji urządzonej w ramach projektu „Równać szanse”.

W module spotkania dotyczącym spraw związanych z życiem bibliotek dyskutowano o korzyściach odniesionych przez biblioteki z uczestnictwa w Programie Rozwoju Bibliotek, bieżących działaniach i planach na przyszłość.

O najbliższych zamierzeniach związanych z projektem Multimedialne Archiwum Historii Miasta Poręba, środkach zapewnionych na ten cel, mówili Dyrektor Michał Neszczyński oraz Kierownik Administracji Karol Hadrych. Z kolei o swoich planach związanych z drugą edycją naboru do Programu Rozwoju Bibliotek opowiadała Dyrektor Joanna Bożek.

Spotkanie zakończyła prezentacja przygotowana przez Dyrektora Michała Neszczyńskiego na temat e-administracji i roli, jaką może w przyszłości odegrać biblioteka w budowaniu społeczeństwa informacyjnego.


Warning: getimagesize(images/moke2011_1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /poreba/web/www/php/polacz_baza.php on line 3155
Spotkanie w ram. mikrograntu "Podaj dalej"

Warning: getimagesize(images/moke2011_2.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /poreba/web/www/php/polacz_baza.php on line 3155
Spotkanie w ram. mikrograntu "Podaj dalej"
Dostępne zdjęcia:
Spotkanie w ram. mikrograntu "Podaj dalej"

Wyświetlono: 1250 razy
Urząd Miasta Poręba - [1870]Urząd Miasta Poręba - [1870]