Aktualności

Urząd Miasta=>Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A Wydrukuj artykuł


03-04-2012 10:35

Europejski Dzień Kobiet w Kroczycach

31 marca w hali sportowej Gimnazjum w Kroczycach odbył się VIII Europejski Dzień Kobiet organizowany przez Małgorzatę Handzlik, poseł do Parlamentu Europejskiego. Organizacja Europejskiego Dnia Kobiet ma na celu nie tylko podtrzymanie tradycji tego święta ale również integrację Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu zawierciańskiego. Wszystkich zebranych powitali organizatorzy uroczystości - Małgorzata Handzlik, Jarosław Kleszczewski oraz Stefan Pantak - wójt Gminy Kroczyce.

Miasto Poręba było reprezentowane przez Marka Śliwę, burmistrza miasta, Michała Neszczyńskiego, dyrektora MOK i MBP oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Niwczanki" pod kierownictwem Romana Grabowskiego, instruktora muzyki.

Okolicznościowe życzenia dla wszystkich pań złożyli przedstawiciele gmin w osobach wójtów i burmistrzów gmin powiatu zawierciańskiego. Burmistrz Marek Śliwa podczas uroczystości oficjalnie zadeklarował chęć organizacji europejskiej imprezy w Porębie w 2013 roku.

Koła Gospodyń Wiejskich bardzo chętnie uczestniczą w imprezie organizowanej przez Małgorzatę Handzlik. Koło Gospodyń Wiejskich "Niwczanki" działające przy MOK w Porębie z wielkim entuzjazmem przyjęło zaproszenie i wzięło udział w europejskiej gali. Grupa, która w 2011roku przeszła prawdziwą reaktywację oraz znacząco poszerzyła skład osobowy zaprezentowała program okolicznościowy składający się z pięciu utworów o tematyce kobiecej.

Jak co roku nie zabrakło akcji profilaktycznych. Wszystkie panie mogły bezpłatnie wykonać badania związane z układem krążenia. W specjalnie przygotowanych gabinetach kobiety mogły wykonać badanie EKG czy dokonać pomiaru ciśnienia.

Każdego roku Małgorzata Handzlik nie zapomina o dodatkowych atrakcjach. Jak zawsze każda kobieta otrzymała upominek ufundowany przez organizatorów. Wiele emocji dostarczyło losowanie głównej nagrody: wyjazdu z Eurodeputowaną do Parlamentu Europejskiego. Los uśmiechnął się do Beaty Sochackiej z Pradeł oraz Sabiny Grzanki z Łaz.

Karol Hadrych
foto: M. Neszczyński

 


Wyświetlono: 776 razy
Urząd Miasta Poręba - [1870]